KALİTE POLİTİKAMIZ

1959 yılından bugüne otomotiv sektörüne Tier1 ve Tier2 olarak kauçuk parça üretimi ile hizmet veren ERENLI KAUCUK, 2016 yılında aldığı Ar-Ge Merkezi sertifikası ile mühendislik ve test yetkinlikleri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Ar-Ge altyapısını kullanarak Orijinal Ekipman Üreticilerine ürünlerinin geliştirme aşamasından seri imalatına kadar mühendislik ve üretim yetkinlikleri ile stratejik partner olarak tercih edilen tedarikçi konumuna gelmiştir.

Kalite Politikası

Toplam Kalite hedefimiz doğrultusunda kalitemizin sürekli gelişimini sağlayabilmek için kalite anlayışımız; hem işletmemizde hem de tedarikçilerimizde ISO TS 16949 kalite yönetim sisteminin şartlarına uyarak;

Müşterilerimizin taleplerini müşterilerimizin belirlemiş olduğu nitelikte,

İstenen miktarda ve istenen terminde,

En ekonomik şekilde, karşılamaktır.

İç ve dış müşteri memnuniyetini artırırken ve sektörümüzdeki diğer firmaların örnek alacağı ve müşterilerimizin birinci derecede tercih edeceği firma olmak için her konuda kendimizi sürekli iyileştirirken; İnsana, bilgiye, iletişime, teknolojik gelişmelere ve yeni üretim metodlarına olan yatırımlarımız devam edecektir.

OVERVIEW

Hergün daha ileriye giden teknolojik dünya içerisinde, çok yönlü ürün ihtiyaçları ve taleplere cevap verebilmek adına ERENLI KAUCUK’da Ar-GE Ekibimiz müşterilerimize en uygun çözümleri üretebilmek adına çalışmaktadırlar. 1959’dan günümüze edindiğimiz tecrübe ve veriler ile rekabetin fazlasıyla etkin olduğu günümüzde fark yaratarak proaktif yaklaşımla en ekonomik ve realistik çözümleri müşterilerimize sunmamız bizi tercih edilen tedarikçi yapmıştır.

BATARYA SOĞUTMA SİSTEMLERİ

Otomotiv sektörünün geleceğini oluşturan Elektrikli ve hybrid araçların ihtiyacı olan akışkan sistemlerini 2010 yılından günümüze müşterilerimize sağlamaktayız. Elektirikli ve hybrid araçların ihtiyaç duyduğu ürünlerin üretimi için gerekli olan üretim yatırımları gerçekleştirilmiş ve geliştirme süreçleri müşterilerimiz ile beraber yönetilerek seri üretim aşamasına gelinmiştir. Daha yeşil bir dünya için gerekli olan bu değişimin sağlayıcısı olmak bizim için ayrı bir onur kaynağıdır.
MOTOR SOĞUTMA SİSTEMLERİ

Yıllar içerisinde motor sistemlerine eklenen ek birimler ile beraber daha fazla hacime ihtiyaç duymasına rağmen motor sistemleri için ayrılan alanlar küçülmektedir. Bu şartlar altında daha çok soğutma ihtiyacı duyan motor sistemlerinin soğutulmasında akışkanın iletimini sağlıyoruz. Isınan akışkanı; soğutarak daha verimli motorlar, ileterek araç içinde daha sıcak yaşam alanları yaratıyoruz.

Müşterilerimiz talepleri ve yeşil dünya gereksinimleri ürünlerimizin tasarımını belirlemektedir. Tüm ısıtma-soğutma sistemlerinde kullanılan akışkanın iletildiği hortumlar,hortum bağlantılarında kullanılan konnektörler ve hızlı bağlantı elemanları ürün gamımızı oluşturmaktadır.


TURBOŞARJ SİSTEMLERİ

Aynı ya da daha küçük motor hacmi ile aracımızı nasıl daha çabuk hızlandırabiliriz? Bu aşamada Turbocharger sistemleri kullanılmaktadır. Motor içerisindeki yanan hava+yakıt karışımından beslenen Turbochargerın sağladığı basınçlı hava intercooler sonrasında soğutularak yanma odasına beslenmektedir. Bu sistem sayesinde daha iyi yanma verimi sağlamakta ve aracımız aynı veya daha küçük motor hacimlerinde bile daha iyi performans göstermektedir. Turbochargerın intercoolera ilettiği basınçlı sıcak hava ve intercoolerın motora beslediği soğutulmuş basınçlı havayı ürünlerimiz iletmektedir. Bu anlamda birçok OEM ve Globar Tier 1’lar ile tüm sistem üzerinde geliştirici tedarikçi olarak hizmet vermekteyiz.


HAVA EMİŞ SİSTEMLERİ

Belkide hepimizin çok iyi bildiği hava filtresinin öncesinde ve sonrasında kullanılan, aracın önünde bulunan kirli hava girişindeki havayı filtreye ileten ve filtre sonrasındaki temiz havayı ilgili birimlere iletek hava emiş hortumlarını üretmekteyiz. Müşteri talep,beklenti ve ayrıca ortam şartlarına göre bu hortumları Extruzyon veya enjeksiyon/kompresyon yöntemleri ile üretmekteyiz.